آسیب مچ پا در بسکتبالست ها

ورزش های گروه تهاجمی و پر برخورد بسکتبال است که دارای جذابیت و طرفداران زیادی در سرتاسر جهان دارد در بسکتبال به علت اینکه تمرکز بازیکن بیشتر روی توپ و حرکات بازیکن تیم حریف می باشد در زمان فرار از مدافع و فرودهای حین پرتاب به حلقه و همچنین اجرای ریباند احتمال ایجاد اسیب ورزشی بیشتر می باشد. حرکات اصلی ورزش بسکتبال مانند حرکات پیچشی،پرش ها و فرودها ریسک آسیب های ورزشی در این رشته را بالا میبرد.

آسیب مچ پا در بسکتبالست ها

پا
پا

یکی از شایع ترین آسیب های ورزشی  بسکتبال که تعادل را تحت تاثیر قرار میدهد ،اسپرین مچ پا می باشد.همچنین سه دسته ریسک فاکتور در اسیب های مچ پا در بسکتبال نقش دارند . زجمله صدمه قبلی مچ پا،پوشیدن کفش نامناسب،نداشتن امادگی کافی و گرم کردن صحیح

در صورت ایجاد آسیب باید توجه زیادی به مرحله ی بعد از بروز آسیب یعنی دوره باز توانی داشت . باز توانی آسیب ورزشی دارای چهار مرحله ی آغازین ، ابتدایی ، تاخیری و عملکردی  می باشد . در مرحله آغازین تمرکز بیشتر بر روی کنترل درد و تورم می باشد در مرحله ابتدایی بر روی بازگشت دامنه حرکتی مفصل و در مرحله تاخیری بر روی تمرینات استقامتی ، قدرتی ، عصبی و عضلانی  تمرکز دارد . 

آسیب مچ پا در بسکتبالست ها

سایت موجود این امر را به شما میدهد که با بهترین روش ها خود یا زیر نظر پزشک درمان کنید .

با توجه به اینکه درمان آسیب های مچ پا زمان نسبتا طولانی نیاز دارد و همچنین ورزشکاری که دچار اسیب می شود ممکن است چندین جلسه تمرین و مسابقه را از دست بدهد.که موجب میشود هزینه های درمان سنگینی برای ورزشکار و تیم ورزشی ایجاد شود . همچنین در صورت توانبخشی ناکافی، ورزشکاران اسیب دیده از ناحیه مچ پا دچار ضعف تعادلی شده  که موجب افزایش آسیب مجدد مچ پا می شود. در نتیجه پیشگیری از ایجاد اسیب ورزشی بهترین روش می باشد .

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *